0522323484

פנטומימאי

אנשים מומחים מצליחים להעביר מסרים חזקים וברורים גם ללא מילים. פנטומימאי מקצועי יכול לרגש או להצחיק עד דמעות, וכזה הוא בדיוק דידי הליצן. דידי מוכן להגיע לכל מקום ולשמח כל ילד, ולהראות לו את העולם המופלא של השקט. בעולם של מכשירים סלולריים רועשים ומוזיקה בפול ווליום הבוקעת מכל מקום, דידי יכול להראות לילד שאפשר ליצור אמנות נפלאה גם מבלי להרעיש. אצל דידי הליצן ניתן למצוא לא רק מופעי פנטומימה, אלא גם מופעי מסיכות או מברקים מזמרים לאירועים שונים.  

מדוע כדאי להזמין פנטומימאי למסיבה

רוצים להראות לילדים בבית הספר הצגה מרתקת. מעוניינים לערוך שעת סיפור מיוחדת בספרייה? אלה כמה סיבות טובות להזמין פנטומימאי מומחה:

  • מגוון דמויות – הפנטומימאי המקצועי יכול לפתוח בפני הילדים וגם המבוגרים עולם ומלואו, ולהחליף מגוון רחב של דמויות במהלך ההצגה. רגע אחד הוא יכול להיות גוליבר המבקר בארץ לילפוט וברגע אחר הוא יוכל להפוך לברווזון המכוער.
  • לרתק את הילדים – כדי להבין את המסר שמעביר הפנטומימאי יש צורך בריכוז מוחלט מצד המבוגרים והילדים כאחד. הילדים צריכים להפעיל את מוחם כדי לפרש את העלילה שהפנטומימאי מתאר על הבמה.
  • מתאים לכל אירוע – הפנטומימאי מתאים לכל אירוע שבו יש ילדים – החל מהצגה שגרתית בבית הספר ועד לאירועים פרטיים כדוגמת בר מצווה או יום הולדת לילד הקטן. אמנות הפנטומימה מתאימה גם לאירועים למבוגרים כמו ערב צוות לעובדים, חגיגות יום נישואים ואף מסיבות אירוסין.
  • מתאים לציבור הדתי – הפנטומימאי הדתי מתאים את תכניו לקהל היעד, בייחוד אם מדובר בקהל שומר מסורת המעוניין לשלב תכנים חינוכיים במופע.

היסטוריה קצרה של אמנות הפנטומימה

עד שנות העשרים של המאה הקודמת שחקנים וקומיקאים לא השתמשו רבות בפנטומימה. מופעי הפנטומימה דאז הסתכמו ברוב המקרים בתרגילי משיכת חבל באוויר או הליכה נגד כיוון הרוח. תרגילים אלה שימשו בעיקר את השחקנים המתלמדים אשר היו צריכים ללמוד כיצד לשלוט בגופם. השחקן הצרפתי אטיין דקרו היה הראשון לפתח את התרגילים האלה לאמנות המוכרת לנו היום כפנטומימה המודרנית. בהמשך, הפנטומימאי הידוע מרסל מרסו פרץ את דרכה של הפנטומימה והכיר אותה לעולם.

פנטומימאי לילדים

© כל הזכויות שמורות לדידי הליצן 2015